"Sommer in Deutschland" :D

19. srpna 2013 v 22:26 | Katerria |  Projekt365
(Ke dnům 17. až 19. 8., což jsou v Projektu365 dny padesátý až padesátý třetí.)

Jo a ten nadpis... Tak ohodnotil počasí jistý spolužák z paralelky, když jsme o druhé hodině při sledování filmu (na Werte und Normen, film "Momo"... jo, celkem dobrý) nemuseli zatahovat, jaká byla tma.Abych ale nepředbíhala: Sobotní výlet do Hannoveru se vyplatil, protože to byl poslední den, co za to stál.


Foto, co jsem v článku nezveřejnila: výloha jednoho hannoverského obchody. Drsný, což? ;DNeděle se nesla ve znamení tepla a ticha před bouří, která nepřišla do dneška. Střídavě poprchávalo a ustávalo v dešti, a to akorát na takovou dobu, aby se mi vyplatilo jít si zaběhat.
(Po několika dnech strávených toutéž zábavou mě mimochodem začínají pěkně bolet lýtka.)A sotva jsem dnes přišla do školy, začalo strašlivě lít. Nemůžu si ale stěžovat, neboť se počasí umoudřilo krátce před tím, kdy jsem potřebovala jít domů :DNo a pak si kdosi :D vymyslel moc bezva způsob, jak zpracovat jablka a ještě se při tom pobavit (a to nejenom v kuchyni, ale i při lovení materiálu) - zkusit tenhle recept.

Dopadlo to fakt výborně, i když loupat všechna ta jablka sama, dělám to snad doteď.
No a jinak co nového ve škole...

Na biologii jsme dneska měli minireferáty, kde jsem musela mluvit. Německy.

Na WuN jsme předčítaly z knížky (taktéž "Momo"), čemuž jsem neunikla ani já. Strašná legrace, no...

A dostala jsem erární Taschenrechner, se kterým se musím naučit, jenže má na mě moc tlačítek, která neznám. A na zítřek z něj máme úkol... (Jo, z kalkulačky, zasmějte se. Je to na obrázky goniometrických funkcí, co se tam dají vytvořit.)

Některým Němcům přijde strašně nudné, že by na mě měli mluvit německy, když je to přece jejich rodný jazyk (viz matikář při předávání Taschenrechneru, ale i jiní), takže to dramatizují tím, že na mě mluví anglicky.
Není mi to kdovíkjak extra příjemné - zaprvé tady nejsem kvůli angličtině, zadruhé si občas neuvědomují, že drmolí dost rychle, no a zatřetí mě někdy jen zopakují to, co už dávno vím a na co jsem jim prostě neměla co říct.

A Mia, jedna velmi obětavá duše, která mi tu z vlastní vůle nahrazovala kamarádku, odlétá ve čtvrtek do Ameriky a od zítřka u nechodí do školy, takže se víckrát neuvidíme.

Jo, docela zajímavé na zdejší docházce je způsob omlouvání absence. Nemáme žádné žákajdy ani omluvné listy - rodiče prostě zavolají do školy, že je dítko nemocné, a hotovo.

A třídnice tu mají stále papírové. Nojo, západní svět... :D

Ale jinak je škola hezky vybavena, což je dost dobrá náhrada :)


K.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 22. srpna 2013 v 11:40 | Reagovat

Třistašedesátpětka je sympatický projekt, tobě se daří, máš kouzelné fotky. Odraz ve vitríně, takovýhle fotky mám ráda, a ta dvojice manekýnů nemá chybu. Fakt styloví! ;-)  :-)
Na receptík se podívám, moučník vypadá moc moc chutně.
Kamarádky je škoda, ale třeba přijde někdo jiný, s kým si budeš rozumět. Držím palce! 8-)

2 Katerria Katerria | Web | 26. srpna 2013 v 21:15 | Reagovat

Děkuju :)

Recept byl fakt vynikající, určitě zkus! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama