Září 2013

Kdosi si troufnul na lavičky...

23. září 2013 v 19:18 | Katerria |  Projekt365
Projekt 365, den osmdesátý devátý.


Dnešní foto je z rána, které začalo poměrně normálně: nechce se mi vstávat o nic víc, než jindy, k snídani müsli, zuby si čistím narychlo, a pak každodenní padesátka na autobus.

Tentokrát jsem dorazila na zastávku o něco dřív, tedy jsem vyfotila, co hned na první pohled nesedělo:

Monzunové období 9. - 22. září 13 [75 až 88]

22. září 2013 v 13:56 | Katerria |  Projekt365
Nadpisem sice trochu přeháním, fakt je ovšem ten, že až doteď to bylo všechno na jedno brdo:
ráno zima, noc až do půl sedmé, obvykle i pršelo. A odpoledne stejně nic moc.


Jinak... minulý víkend jsme byli na výletě v historickém městečku Goslaru. Musím uznat, že dost hezké, skvělá atmosféra ulic (s hrázděnými domky, které se mi normálně nelíbí), kostel, parky.


Tento týden jsme psali dvě klauzury, v úterý němčinu (další Hitlerův monolog, OMG).
A ve středu angličtinu (argumentation - What do you think about abuse of staying down. Jo, někdo to tady v Deutschlandu totiž navrhl).

Z jedné mám totiž horší pocit než z druhé. Paměťově si totiž přicházím na vlastní hrozné chyby.


Učím se pít kafe. Respektive mléko s kafem.
Vždycky jsem to odsuzovala, ale vlastně to není tak špatné.

Akorát si ho musím dávat málo, protože si ho hodně dolévám a pak mám problém toho tolik vypít.


Krom toho jsem přestala jíst sladkosti a začala víc sportovat. Trochu posiluju na břicho a každý druhý den běhám pět kilometrů, dost jsem se zlepšila a z původních padesáti minut (i s krátkou přestávkou v půlce) to zvládám za třicet pět.

Akorát nevím, jak to budu dělat, když bude ošklivo (což bude jistě i ještě horší). Tady to je s posilovnou totiž dost složitý, protože se nedají koupit pernamentky, ale řeší se to prý jako smlouva. Nevím.A teď teda fotky. Asi bych je měla přidávat častěji než za čtrnáct dní, je toho poměrně dost.

A taky by bylo fajn, psát někdy i o něčem jiném... Když jsem si tenhle blog zakládala, nikdy by mě nenapadlo, že nabere tento směr. Mým hlavním... oborem... byly vždycky literatura, kreslení, občas fotografování. Deníček jsem nechtěla.

No, tak teda...

Dnové příliš krásní i oškliví...

8. září 2013 v 21:23 | Katerria |  Projekt365
Projekt 365, období 5. - 8. 9. 2013, tedy dny sedmdesátý až sedmdesátý čtvrtý.


O čtvrtku a pátku mohu říct snad jen, že se počasí opravdu překonalo a krom ošklivého víkendu (a prý i následujícího propršeného týdne) nám uštědřilo i nesnesitelně dusnou generálku.

Ve čtvrtek 27°C, v pátek o dva tři víc.

V oba dny jsem se šla projít a hezky ve stínu trhat ostružiny, jakož i vylepšila svůj předchozí rest a ještě jednou si vyzkoušela tvarohový koláč - tentokrát v menší formě. Vlastně chutnal pořád stejně :D ale více vyniklo skvělé těsto/náplň.

V pátek jsme měli o Sportu jít ven běhat, ale i učitel konstatoval, že v tomhle teda nepůjdeme, tak jsme místo toho posilovali.

Toto je foceno ze stejného místa jako středeční ranní mlha...

Krásné dny jinak

4. září 2013 v 21:46 | Katerria |  Projekt365
Projekt 365: dny šedesátý první až devátý. Enjoy.


V posledních dnech se střídaly krátké deště s chladnými rány a teplými dny, vyvrcholení představovaly asi včerejšek s teplým ránem a studeným odpolednem, a dnešek, kdy bylo ráno teplé a den ještě teplejší (připadala jsem si trochu jako v prádelně - dusno, vlhko. Ale nepršelo.)

Čtyřikrát od posledního článku jsem jela do školy na kole, premiéra byla právě v úterý 27. 8.